Akcje artystyczne

Gdy ktoś myśli o jeździe pociągiem,...

...nie łączy tego z artystycznymi działaniami performatywnymi, artystami czy dziełami sztuki. Zupełnie inaczej wygląda to na trasie pociągu Drezno-Görlitz-Wrocław. Jeśli ktoś zdecydował się na jazdę pociągiem z Drezna przez Görlitz do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 mógł napotkać na swej drodze mobilną strefę działań artystycznych wszelakiego rodzaju.

Ponad 20 różnorodnych projektów artystycznych zostało zrealizowanych na trasie pociągu pomiędzy saksońskę stolicą Kraju Związkowego oraz stolicą Dolnego Śląska. Akcje artystyczne które umilały jazdę pociągiem wzbudzały niesłabnące zainteresowanie, a artyści otwarci na interakcję z pasażerami budowali most do Europejskiej Stolicy Kultury. W listopadzie 2016 r. odbyli się jeszcze ostatnie akcje artystyczne.

Proszę rzucić okiem w katalogu z imprezami z podróży artystycznej 2016

Kunstzug_Katalog_Titelblatt.PNG

Prolog „Do Drezna, do Drezna“ 

Inaugurację projektu „Pociąg do sztuki” stanowiła prezentacja prac studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w galerii Oktogon w Dreźnie. Nie była to standardowa wystawa. Bowiem w centrum zainteresowania przenosiła niewidoczny zazwyczaj dla zwiedzających ruch dzieł sztuki: ich transportu pociągiem, montażu i demontażu. Młodzi artyści podróżowali pociągiem z Wrocławia do Drezna wraz ze swoimi pracami i stopniowo zapełniali sale wystawowe.

Imprezje z podróży dzieł sztuki

KuZu_Prolog_FG_Jaroslaw_Grulkowski_DSC_0042BIG.jpg KuZu_Prolog_FG_Jaroslaw_Grulkowski_DSC_0346BIG.jpg

KuZu_Prolog_FG_Jaroslaw_Grulkowski_DSC_0509BIG.jpg KuZu_Prolog_FG_Jaroslaw_Grulkowski_DSC_0522BIG.jpg

Fot.: Jarosław Grulkowski

Impresji o wystawy

KuZu_Prolog_FG_Cosima_Tribukeit_DSC0806.JPGKuZu_Prolog_FG_Cosima_Tribukeit_DSC0809.JPG

KuZu_Prolog_FG_Cosima_Tribukeit_DSC0823.JPG KuZu_Prolog_FG_Cosima_Tribukeit_DSC0829.JPG

Fot.: Cosima Tribukeit